Realizacja programu Laboratoria Przyszłości w roku szkolnym 2022/2023

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Laboratoria Przyszłości - CZERWIEC

Laboratoria Przyszłości - CZERWIEC

W czerwcu podczas zajęć edukacji wczesnoszkolnej, uczniowie klasy pierwszej poznali sprzęt - przenośny wizualizer, który nasza szkoła pozyskała z programu „Laboratoria przyszłości”. Zanim został on wykorzystany do celów edukacyjnych, uczniowie poznali jego budowę i zastosowanie. Dowiedzieli się, że dzięki niemu można dokładniej przyjrzeć się dowolnym przedmiotom lub ilustracjom w powiększeniu, wykorzystując przy tym nawet zwykły telewizor.

22 czerwca 2023
Marta Ogrodnik
Czytaj więcej o: Laboratoria Przyszłości - CZERWIEC
Przejdź do - Laboratoria Przyszłości - MAJ

Laboratoria Przyszłości - MAJ

29 maja z okazji Dnia Matki i Ojca uczniowie klasy III zaprezentowali swoim rodzicom montaż słowno – muzyczny. Występ ten był wyrazem ogromnej miłości jaką dzieci darzą swoją mamę i swojego tatę. Okolicznościowe piosenki i wierszyki wprawiły uczestników w radosny nastrój, a atmosfera uroczystości była niezwykle ciepła i rodzinna.

17 maja 2023
Barbara Fydrych
Czytaj więcej o: Laboratoria Przyszłości - MAJ
Przejdź do - Laboratoria Przyszłości - KWIECIEŃ

Laboratoria Przyszłości - KWIECIEŃ

Drukowanie przestrzenne, polegające na stworzeniu (lub też skorzystaniu z istniejącego w bazie projektu) i fizycznym wytworzeniu trójwymiarowego obiektu jest możliwe dzięki drukarce 3D, którą szkoła otrzymała w ramach programu "Laboratoria przyszłości".

5 kwietnia 2023
Dorota Wileńska
Czytaj więcej o: Laboratoria Przyszłości - KWIECIEŃ
Przejdź do - Laboratoria Przyszłości - MARZEC

Laboratoria Przyszłości - MARZEC

24 marca uczniowie klasy IV na zajęciach języka polskiego wykorzystali mikrofony, które nasza szkoła pozyskała z programu „Laboratoria przyszłości”. Lekcja poświęcona była utworowi Adama Mickiewicza pt: „Pani Twardowska”. Wszyscy na początku zostali zapoznani z zasadami recytacji. Każdy uczeń miał okazję publicznie deklamować z mikrofonem wybrany fragment ballady naszego wieszcza narodowego.

27 marca 2023
Iwona Wileńska
Czytaj więcej o: Laboratoria Przyszłości - MARZEC
Przejdź do - Laboratoria Przyszłości - LUTY

Laboratoria Przyszłości - LUTY

Podczas lekcji informatyki uczniowie klasy drugiej mieli okazję poznać wizualizer, sprzęt umożliwiający wykorzystanie podczas zajęć różnych materiałów źródłowych, ich wizualizację i projekcję. Urządzenie to zapewnia wysoką jasność i dobrą jakość, dzięki czemu obraz w każdych warunkach jest czytelny, a barwy nasycone.

27 lutego 2023
Barbara Kozłowska
Czytaj więcej o: Laboratoria Przyszłości - LUTY
Przejdź do - Laboratoria Przyszłości - STYCZEŃ

Laboratoria Przyszłości - STYCZEŃ

Umiejętność używania nowoczesnych technologii w dzisiejszych czasach jest niezwykle ważna. Przekonali się o tym ucznowie klasy VII, którzy przy użyciu sprzętu z programu "Laboratoria Przyszłości" nagrali krótkie scenki sytuacyjne w języku angielskim.

18 stycznia 2023
Kinga Brzostek
Czytaj więcej o: Laboratoria Przyszłości - STYCZEŃ
Przejdź do - Laboratoria Przyszłości - GRUDZIEŃ

Laboratoria Przyszłości - GRUDZIEŃ

W naszej szkole przypomnieliśmy historię Narodzin Pańskich w trakcie Jasełek Bożonarodzeniowych. Inscenizacja odbyła się 14 grudnia i miała wymowne przesłanie na nadchodzący czas. Uczniowie bowiem starali się przekazać sens i znaczenie zbliżających się świąt. W trakcie przedstawienia nie zabrakło pięknych kolęd, które wprowadziły wszystkich w podniosły świąteczny nastrój.

14 grudnia 2022
Anna Kopacz
Czytaj więcej o: Laboratoria Przyszłości - GRUDZIEŃ
Przejdź do - Laboratoria Przyszłości - LISTOPAD

Laboratoria Przyszłości - LISTOPAD

Nasza szkoła 9 listopada aktywnie włączyła się w obchody 104 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.Wszyscy zaangażowali się w przygotowanie patriotycznej wieczornicy, w której uczestniczyli zaproszeni goście. Wieczornica rozpoczęła się częścią artystyczną, w której uczniowie przypomnieli historię polskiej drogi do niepodległości.

9 listopada 2022
Kinga Brzostek
Czytaj więcej o: Laboratoria Przyszłości - LISTOPAD
Przejdź do - Laboratoria Przyszłości - PAŹDZIERNIK

Laboratoria Przyszłości - PAŹDZIERNIK

W październiku uczniowie klasy VI, na zajęciach informatycznych, rozpoczęli swoją przygodę z interaktywnymi edukacyjnymi robotami PHOTON, które zostały zakupione w ramach projektu Laboratoria Przyszłości, realizowanego przez naszą szkołę. W celu uruchomienia robotów uczniowie użyli specjalnej aplikacji mobilnej Photon Edu oraz maty edukacyjnej. Po zainstalowaniu aplikacji w tabletach, uczniowie mogli wprowadzić roboty w ruch, nauczyli się programować robota w dowolny sposób.

25 października 2022
Urszula Marczewska
Czytaj więcej o: Laboratoria Przyszłości - PAŹDZIERNIK
Przejdź do - Laboratoria Przyszłości - WRZESIEŃ

Laboratoria Przyszłości - WRZESIEŃ

We wrześniu kadra pedagogiczna naszej szkoły została przeszkolona z obsługi drukarki 3D, którą zakupiono w ramach projektu Laboratoria Przyszłości. Zapoznani zostaliśmy z budową drukarki 3D, własnościami wydruków oraz rodzajem materiałów, z których można drukować. Dowiedzieliśmy się jak kalibrować drukarkę oraz jak korzystać z programu MakerBot, służącego do modelowania 3D.

26 września 2022
Kinga Brzostek
Czytaj więcej o: Laboratoria Przyszłości - WRZESIEŃ

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2023-01-12
Data publikacji:2023-01-12
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Kinga Brzostek
Liczba odwiedzin:1222