Realizacja programu Laboratoria Przyszłości w roku szkolnym 2022/2023

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Laboratoria Przyszłości - LUTY

Laboratoria Przyszłości - LUTY

Podczas lekcji informatyki uczniowie klasy drugiej mieli okazję poznać wizualizer, sprzęt umożliwiający wykorzystanie podczas zajęć różnych materiałów źródłowych, ich wizualizację i projekcję. Urządzenie to zapewnia wysoką jasność i dobrą jakość, dzięki czemu obraz w każdych warunkach jest czytelny, a barwy nasycone.

17 marca 2023
Czytaj więcej o: Laboratoria Przyszłości - LUTY
Przejdź do - Laboratoria Przyszłości - STYCZEŃ

Laboratoria Przyszłości - STYCZEŃ

Umiejętność używania nowoczesnych technologii w dzisiejszych czasach jest niezwykle ważna. Przekonali się o tym ucznowie klasy VII, którzy przy użyciu sprzętu z programu "Laboratoria Przyszłości" nagrali krótkie scenki sytuacyjne w języku angielskim.

18 stycznia 2023
Kinga Brzostek
Czytaj więcej o: Laboratoria Przyszłości - STYCZEŃ
Przejdź do - Laboratoria Przyszłości - GRUDZIEŃ

Laboratoria Przyszłości - GRUDZIEŃ

W naszej szkole przypomnieliśmy historię Narodzin Pańskich w trakcie Jasełek Bożonarodzeniowych. Inscenizacja odbyła się 14 grudnia i miała wymowne przesłanie na nadchodzący czas. Uczniowie bowiem starali się przekazać sens i znaczenie zbliżających się świąt. W trakcie przedstawienia nie zabrakło pięknych kolęd, które wprowadziły wszystkich w podniosły świąteczny nastrój.

14 grudnia 2022
Anna Kopacz
Czytaj więcej o: Laboratoria Przyszłości - GRUDZIEŃ
Przejdź do - Laboratoria Przyszłości - LISTOPAD

Laboratoria Przyszłości - LISTOPAD

Nasza szkoła 9 listopada aktywnie włączyła się w obchody 104 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.Wszyscy zaangażowali się w przygotowanie patriotycznej wieczornicy, w której uczestniczyli zaproszeni goście. Wieczornica rozpoczęła się częścią artystyczną, w której uczniowie przypomnieli historię polskiej drogi do niepodległości.

9 listopada 2022
Kinga Brzostek
Czytaj więcej o: Laboratoria Przyszłości - LISTOPAD
Przejdź do - Laboratoria Przyszłości - PAŹDZIERNIK

Laboratoria Przyszłości - PAŹDZIERNIK

W październiku uczniowie klasy VI, na zajęciach informatycznych, rozpoczęli swoją przygodę z interaktywnymi edukacyjnymi robotami PHOTON, które zostały zakupione w ramach projektu Laboratoria Przyszłości, realizowanego przez naszą szkołę. W celu uruchomienia robotów uczniowie użyli specjalnej aplikacji mobilnej Photon Edu oraz maty edukacyjnej. Po zainstalowaniu aplikacji w tabletach, uczniowie mogli wprowadzić roboty w ruch, nauczyli się programować robota w dowolny sposób.

25 października 2022
Urszula Marczewska
Czytaj więcej o: Laboratoria Przyszłości - PAŹDZIERNIK
Przejdź do - Laboratoria Przyszłości - WRZESIEŃ

Laboratoria Przyszłości - WRZESIEŃ

We wrześniu kadra pedagogiczna naszej szkoły została przeszkolona z obsługi drukarki 3D, którą zakupiono w ramach projektu Laboratoria Przyszłości. Zapoznani zostaliśmy z budową drukarki 3D, własnościami wydruków oraz rodzajem materiałów, z których można drukować. Dowiedzieliśmy się jak kalibrować drukarkę oraz jak korzystać z programu MakerBot, służącego do modelowania 3D.

26 września 2022
Kinga Brzostek
Czytaj więcej o: Laboratoria Przyszłości - WRZESIEŃ

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2023-01-12
Data publikacji:2023-01-12
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Kinga Brzostek
Liczba odwiedzin:191