SZKOŁA PODSTAWOWA W ORLE

Strona główna

Witamy na naszej stronie

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest, nie przez to, co ma, lecz przez to, czym się dzieli z innymi”. (Jan Paweł II)

 

 

 

Najnowsze aktualności

Powiększ zdjęcie

Dzień Matki i Ojca

W dniu 12.06.2024 r w Szkole Podstawowej w Orle odbyła się uroczystość pod hasłem „Dzień Rodziny”. Swoją obecnością zaszczycili szkołę zaproszeni goście: Wójt Gminy Małkinia Górna pan Dariusz Stanisław Rafalik, Zastępca Wójta pan Łukasz Karpiej, Przewodniczący Rady Gminy pan Piotr Krzepicki, Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Małkini Górnej pani Anna Skonieczna-Zambroń, Radna Gminy pani Angelika Dąbrowska, Radna Gminy pani Elwira Założyńska oraz Przewodnicząca Rady Rodziców Szkoły Podstawowej w Orle pani Aneta Szymańska. Impreza zgromadziła też liczne grono rodziców, dziadków, pracowników szkoły oraz uczniów.

12 czerwca 2024
Barbara Kozłowska
Czytaj więcej o: Dzień Matki i Ojca
Powiększ zdjęcie

Warsztaty czytelniczo – plastyczne w Gminnej Bibliotece Publicznej w Małkini Górnej

10 czerwca uczniowie klasy VI i VII z opiekunami: p. Barbarą Kozłowską i p. Iwoną Wileńską odwiedzili Gminną Bibliotekę Publiczną w Małkini Górnej. Odbyły się tam warsztaty czytelniczo – plastyczne poświęcone nowościom czytelniczym. Panie z biblioteki przygotowały dla nas ciekawą wystawkę książek o różnorodnej tematyce. Pierwszym elementem zajęć było oglądanie różnorodnych pozycji książkowych. 

 

10 czerwca 2024
Iwona Wileńska
Czytaj więcej o: Warsztaty czytelniczo – plastyczne w Gminnej Bibliotece Publicznej w Małkini Górnej

XXIII Grand Prix w biegach przełajowych 2024

Za nami kolejny i ostatni w tym roku szkolnym bieg w pobliskim lesie przy Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Małkini Górnej z udziałem  zawodników i zawodniczek naszej szkoły. 7 czerwca uczestniczyło w nim 13 uczniów z klas I - VII.  

7 czerwca 2024
Iwona Wileńska
Czytaj więcej o: XXIII Grand Prix w biegach przełajowych 2024
Powiększ zdjęcie

Rozdanie nagród w konkursie „Rodzina żyje zdrowo - bezalkoholowo”

Dnia 4 czerwca odbyło się rozdanie nagród w gminnym konkursie profilaktycznym pod hasłem "Rodzina żyje zdrowo - bezalkoholowo". Celem konkursu była promocja zdrowego stylu życia, trzeźwości i abstynencji poprzez upowszechnianie wzorów i postaw prozdrowotnych.

4 czerwca 2024
Kinga Brzostek
Czytaj więcej o: Rozdanie nagród w konkursie „Rodzina żyje zdrowo - bezalkoholowo”
Powiększ zdjęcie

Przedstawienie "Czerwony Kapturek" w ramach inicjatywy "CZYTAJ Z NAMI"

Realizując drugi punkt inicjatywy oddolnej „Czytaj z nami”, przygotowaliśmy inscenizację baśni „Czerwony Kapturek”. Przedstawienie zostało zaprezentowane 4 czerwca 2024 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej w Małkini Górnej. 

4 czerwca 2024
Marta Ogrodnik
Czytaj więcej o: Przedstawienie "Czerwony Kapturek" w ramach inicjatywy "CZYTAJ Z NAMI"
Powiększ zdjęcie

Dzień Dziecka

DZIEŃ DZIECKA to dzień, w którym każde dziecko powinno poczuć się wyjątkowo i miło spędzić czas. Na świecie Dzień Dziecka jest celebrowany w różnych dniach. W Polsce przypada obecnie na 1 czerwca, ale nie zawsze tak było. Od 1929 roku świętowano go 22 września. Dopiero po zakończeniu II wojny światowej Dniem Dziecka ustanowiono 1 czerwca i tego dnia to radosne święto obchodzimy do dzisiaj. W naszej szkole również celebrowaliśmy to święto, którupłynęło pod znakiem zabaw, gier i innych atrakcji zaplanowanych, by wywołać uśmiech na twarzach dzieci.

3 czerwca 2024
Kinga Brzostek
Czytaj więcej o: Dzień Dziecka
Powiększ zdjęcie

Bezpieczeństwo w ruchu drogowym

Dzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego jest okazją, by informować, edukować i przypominać uczestnikom ruchu drogowego, że przestrzeganie przepisów, uprzejmość i cierpliwość, wzajemny szacunek i życzliwość to czynniki, które mają istotny wpływ na poprawę bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego.

27 maja 2024
Urszula Marczewska
Czytaj więcej o: Bezpieczeństwo w ruchu drogowym
Powiększ zdjęcie

XIII Ostrowski Piknik z Książką

Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrowi Mazowieckiej już po raz XIII organizuje Ostrowski Piknik z Książką, który połączony jest ze Świętem Kugla. W ramach wydarzenia zorganizowany został konkurs kulinarny "Najsmaczniejsza potrawa regionalna". Zachęcamy wszystkich mieszkańca miasta i powiatu do wzięcia udziału. Regulamin i karta zgłoszeniowa dostępna jest na stronie Biblioteki w zakładce Konkursy www.mbpostrowmaz.pl/konkursy.
24 maja 2024
Czytaj więcej o: XIII Ostrowski Piknik z Książką